Zrecznosc opracowania harmonogramu 8147frfp

Aleksander miał jasne wyimaginowanie o tym, co chce spełnić i dlaczego. Wiedział, że będzie musiał odnieść przesądzające zwycięstwo nad armią perską, aby zapanować nad całym perskim imperium. Cedował sobie dodatkowo ideę, iż armia perska stwarza się z kontyngentów odciągniętych z niebotycznego cesarstwo. Jedynym składnikiem, który jednoczył wszelkie wydziały, była lojalność względem suwerena Dariusza.

Jeśliby Aleksander zamordował względnie Odkrywcy Mocyobezwładnił Dariusza, reszta armii załamałaby się i uległa rozsypce. W noc przed walką Aleksander poprosił do siebie wszystkich komendantów i wyjaśnił im, jak rano mogą zwyciężyć kampanię pomimo tak przytłaczającej większości antagonistyczna. Próba pokonywania kompletnej perskiej armii nie miałaby wydźwięku, wrogów było nadto całego szeregu. W miejsce tego mieli skupić siły i niby lanca wbić się w środek ciągu Persów, prąc pod adresem samego Dariusza. Aleksander rozkazywał zarządcom wrócić do swoich wydziałów i zbyć żołnierzom krótki rozkaz: zabić Dariusza!. Gdy zainicjowała się konfrontacja, Aleksander wybrał odpowiedni moment i przeprowadził wydział własnej kawalerii - a nuż najdoskonalszych jeźdźców na ziemii w tamtych terminach - w sam środek perskiej armii, pionowo na Dariusza.

Atak był tak nieoczekiwany, że perski suweren nie wyrobił się na niego w Odkrywcy Mocy komplecie przyszykować. Historycy podają, że Dariusz wskoczył na klacz i w świrniętym pędzie zbiegł z pola konfrontacje, pozostawiając podległą armię, by doradzała sobie sama. Podobnie jak Aleksander przepowiedział, armia perska lada dzień złamała szeregi i rozpierzchła się na wszystkie strony. Pod koniec dnia macedoński wódz zniszczył Persów i stał się królem największego imperium na ziemii. Istotna gnoma wyniesiona z tragedie Dariusza powiada, że prowadzący nie powinien opuścić swojego zespołu albo zaniechać koronnego sensu, nieznaczące z jak nagłymi i szalonymi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć. Dochowanie przywódcy w głównych chwilach ma olbrzymi wpływ na zespół i na szanse zwycięstwa.

Reguła ofensywy W każdym bądź razie większość wojsk Dariusza była wielgachna, Aleksander przypuścił wybuch i w ten sposób opadł obserwację nad wojną. Jego postępowanie to idealna egzemplifikacja słów, które wieki powolniej anulował Napoleon Bonaparte: Żadnej dużej Odkrywcy Mocy bitwy nie zwyciężono dzięki osłonie. Wprawę obrobienia strategicznego planu, a później przedstawienie go na rynek z impetem przypominającym rzut oszczepem oraz podpieranie stałej agresje pozwoli ci przejąć inicjatywę i dominować pieniężne przeznaczenie. Zasada koncentracji sił Aleksander umiał skoncentrować siły na jednym sensu - perskim królu Dariuszu. W interesie wprawę koncentracji ograniczonych zasobów na odsprzedaży samych najlepszych produktów jak i usług potencjalnie najwspanialszym odbiorcom to klucz do biznesowego zwycięstwa.

Reguła gospodarności Macedoński król zrealizował motyw z zastosowaniem nieczęstej armii, małym nakładem ludzi i środków. Do tego przed zachodem słońca armia perska pozostała wykluczona jako potencjały bitna, podczas gdy szkody po stronie Aleksandra były małe. W myśleniu strategicznym winieneś korzystać ze swoich zdolności i pomysłowości, aby spełnić wyznaczony cel i mieć wzięcie na rynku, poświęcając na to nie najgorzej jak najmniej terminu i pieniędzy. Zasada elastyczności Najlepszą wprawą, jaką organizacja może sobie przyswoić, jest giętkość. Siły Aleksandra zachowywały giętkość i transformowały trend Odkrywcy Mocy paroksyzmu zależnie od warunki. Każdy z oficerów na polu kampanie mógł funkcjonować zgodnie ze ulepszającymi się warunkami. wiecej Przeciwnie zaś w armii perskiej to Dariusz był naczelnym zarządcą.

Każdy z oficerów pełnił nazwaną funkcję, nie posiadając możliwości odszczepieństwa albo przemiany kierunku. Kiedy bitwa potoczyła się w niespodziany sposób, armia perska nie potrafiła się dostatecznie szybko przystosować. W świecie biznesu, w którym zamieszki, brak pewności i odmiany są na ładu dziennym, nieobliczalne i niespodziewane, trzeba uzasadniać się elastycznością. Trzeba przekształcać sposób sprzęgania towarów z usługami, ludzi i przypisane im zadania, rynki oraz techniki odsprzedaży, produkty i ich zapłaty czy też każdy inny pierwiastek w firmie, a w następstwie tego wzmagać sprzedaż i intratność na złość zdeterminowanej konkurencji. Reguła zaskoczenia Aleksander użył osłupienia na swoją dużą intratę.

W zamian rozstawiać macedońskich mundurowych w długim ciągu, żeby stawić czoła perskiej armii (co ułatwiłoby jej otoczenie Macedończyków od skrzydeł), Aleksander ustawił żołnierzy w elastyczniejszym szyku, który dopuszczał na wariację otoczenia przystępu i systemu sił zależnie od awansu sytuacji na polu wojny. W biznesie musisz być przygotowany na nieoczekiwane funkcjonowania, żeby stronić rywalizacji Odkrywcy Mocy rychłymi metamorfozami w ofercie towarów, opłat, w metodach okazji i miejscach sprzedaży. Musisz wciąż wymyślać coś, czego twoi współzawodniki się nie spodziewają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *